תחומי התמחויות של מאמני כושר

0
2243
תחומי התמחויות של מאמני כושר

כדי לדעת לבחור את מאמן כושר אישי הנכון עבורנו, יש ללמוד על סוגי התמחויות ועל פי נטייה אישית, המלצות, פגישה מקצועית אפשר לבחור מתוך קשת רחבה של אפשרויות. לעיתים, מאמנים בוחרים בהתמחות מסוימת ועם הזמן מתמחים בתחום נוסף.

מאמן/נת כושר לפילאטיס

פילאטיס היא שיטה שהומצאה על ידי ג'וזף פילאטיס בזמן מלחמת העולם הראשונה במטרה לסייע לנפגעי בעיקר בפציעות גפיים. אימון כושר בשיטת פילאטיס נועד להשיג תוצאה אפקטיבית לאיזון הגוף תוך שילוב של תרגילי כוח עם גמישות. אימון בשיטה זאת נעשה על מזרן עם ציוד נלווה או על מכשירים שונים כדי לשפר יציבות, לתרגל נשימה, לחזק את שרירי הגוף לרבות שרירי הליבה. הדגש באימונים אלה הוא דיוק והקפדה על כל תרגיל. מסגרת אימונים היא על פי דרגות קושי שונות ומגוונות.

מאמן/נת כושר ליוגה

ביוגה יש זרמים רבים של גישות : אשטנגה יוגה, פאור יוגה, איינגר יוגה, ביקראם יוגה, יוגה נשית וכדומה. אימוני יוגה שמים דגש על אימון הוליסטי שילוב בין הנפש לגוף. ישנה הקפדה על נשימה, אורך תנועה. מסגרת אימונים מותאמת לרמות מתחילים, בינוניים ומתקדמים. התרגילים מתבצעים לצד מוסיקת רקע שאמורה להכניס לאווירה ולתרום לשלוות נפש בזמן אימון הגוף.

מאמן/נת כושר לעיצוב וחיטוב הגוף

במסגרת תרגילים עיצוב וחיטוב הגוף, משלבים תרגילים אירוביים לחימום ואח"כ מתמקדים בסדרת תרגילים שנועדו לחטב ולעצב את הגוף. התרגילים מתבצעים על מזרן, מדרגה בשילוב כדור פיטבול, בר, גומיה, חישוק לצד תרגילי התנגדות הגוף. התורמים לצפיפות העצם, גמישות ובעיקר לשיפור ההרגשה.

מאמן/נת כושר בחדר כושר

תפקידם לדעת לנהל חדרי כושר ולהתאים אימונים המשלבים אימונים אירוביים לצד אימונים על המכשירים השונים שנמצאים בחדר הכושר. תפקידם לקלוט מתאמנים חדשים ולהתאים עבורם תוכנית אימונים. לעקוב אחר מתאמנים קיימים ולעדכן את תוכנית האימונים. כמו כן, אפשר לשכור אותם לאימונים אישיים כדי להעלות את דרגת הקושי והדיוק בתרגילים.

מאמן/נת כושר לשיטת פלדנקרייז ואלכסנדר

שיטות אלה מתאימות לאנשים שמחפשים להתעמל באופן מתון, תוך הקשבה לגוף. מטרת השיטה להתמקד בתרגילים אותם ניתן לשלב בחיי היום יום ברמת עצימות נמוכה. שיטת זו היא לרוב גישה טיפולית שאף נועדה לשקם את הגוף.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here