הליכה בשיפוע

0
6619
הליכה בשיפוע

העלו את מספר הקלוריות שאתם שורפים ע"י הליכה בשיפוע (עליה) ! הליכה בעליה תעבוד יותר חזק על השרירים שלכם ותגרום להוצאה קלורית גדולה יותר מאשר הליכה במישור. השיפוע גורם לעבודה חזקה יותר של השרירים בקדמת הירך (ארבע ראשי) ושרירי הישבן (גלוטיאוס מקסימוס) ויוביל להוצאה מוגברת בכ3 עד 5 קלוריות לדקה לעומת הליכה במישור.

התחילו בהליכה ללא שיפוע במשך כ5 דקות על מנת לחמם את השרירים. נסו מדי פעם להעלות את השיפוע (בהליכון) או למצוא שביל מתאים והתחילו עם מקטע אחד או שניים של הליכה בשיפוע ככל שתתחזקו הוסיפו מקטעים והאריכו את המרחקים שאתם הולכים בשיפוע.

כמו העברת הילוך באופניים כאשר נוסעים בעלייה, קצרו את הצעדים כאשר אתם הולכים בעליה וזכרו שאתם צריכים להגביר את הקצב. זה טבעי להישען מעט קדימה כאשר הולכים בעליה אבל צמצמו את ההישענות למינימום והקפידו שהחלק העליון של הגוף יהיה מעל המותניים על מנת לשמור על שיווי משקל. אל תשענו אחורה כי זה יוציא אתכם משיווי משקל. הישענות מוגזמת קדימה או אחורה יפעילו לחץ על הגב התחתון. השתדלו לא להרים את הברכיים יותר מ15 ס"מ בכל צעד ואם אתם נאלצים לעשות זאת הקטינו את אורך הצעדים שלכם.

פעילות מאומצת שכזאת תעלה את קצב הלב, את קצב הנשימה ותגרום לשרירים לעבוד קשה יותר. שמרו על עומס כזה בו עדיין תהיו מסוגלים לדבר. אם קשה לכם עם מסלולים תלולים השתמשו במקלות הליכה אשר מעבירות חלק מהעומס לחלקו העליון של הגוף ומאפשרות להגדיל את אורך הצעד גם בעליה תלולה.

קראו את המאמר הבא על מנת למצוא דופק מומלץ לפעילות אירובית. והתייעצו עם מאמן כושר אישי כיצד לתכנן את השיפועים ואת המרחק בכל מקטע בצורה המתאימה לך באופן אישי.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here