בחירת תרגילים נכונה עבור ספורטאים

0
2260
בחירת תרגילים נכונה עבור ספורטאים

בחירת תרגילים נכונה באימוני כוח עבור ספורטאים

המשמעויות של בחירת תרגילים נכונה באימוני כוח עבור ספורטאים:

  • הקטנת הסיכוי לפציעות.
  • חיזוק כללי של שרירי הגוף.
  • חיזוק ספציפי עבור ענף הספורט בו הוא מתאמן ומתחרה.
  • שיפור מרכיבי הכושר הגופני (כוח,מהירות,זריזות,גמישות,סיבולת).

בחירת תרגילים נכונה באימוני כוח עבור ספורטאים מתחילים:

  1. חזקו את קבוצת השרירים שאם תהיה חלשה עלולה להעלות את הסיכון לפציעות (לדוג' שרירי צוואר אצל מתאבקים, שרירי מפשעה אצל כדורגלנים וכו').
  2. כדאי לאמן קבוצות שרירים גדולות אשר ממוקמות קרוב למרכז הגוף. בדגש על שרירי בטן וזוקפי הגב בעדיפות עליונה.
  3. חשוב לשפר את הכוח בתנועות אשר קשורות לענף הספורט המרכזי לרמה אשר תאפשר ללמוד את הטכניקה של ענף הספורט בלי טעויות טכניות.
  4. הספורטאים צריכים לתרגל ביצוע בטווח תנועה מלא של המפרק תוך שימוש במשקלים סאב מקסימאליים המאפשרים ביצוע מספר חזרות. מומלץ לא לאמן ספורטאי מתחיל בביצוע תנועות עם משקל מקסימאלי המאפשר חזרה אחת בלבד.
  5. חוק ה-3 שנים – פופלארי אצל מאמני ספורט רבים אשר אומר שרק לאחר 3 שנים שהספורטאי עוסק בענף הספורט שלו כדאי להתמקד בתרגילי כוח ספציפיים לענף הספורט ובפרק זמן זה מומלץ להכין את הגוף לתרגילים אלו.

בחירת תרגילים נכונה באימוני כוח עבור ספורטאים מקצוענים:

בחירת התרגילים אצל ספורטאים מקצוענים הינה מורכבת יותר מאשר ספורטאים מתחילים. הרעיון הכללי הוא : תרגילי הכוח חייבים להיות ספציפיים ורלוונטיים לתנועות שהספורטאי מבצע. תרגילי הכוח צריכים לחקות את התנועות שמבצעים באותו ענף ספורט. מאמנים שונים מקדישים הרבה מאד מחשבה ויצירתיות כדי לדמות ולהתאים תרגילים לענף הספורט המרכזי של הספורטאי תוך הפרדה והתייחסות שונה לכל אחד ממרכיבי התנועה. בד"כ מדובר בצירופי תנועות תוך שימוש ביציבה המתאימה לענף הספורט.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here