תפקידו של מאמן כושר

0
2393
תפקידו של מאמן כושר

לאור ריבוי תפקידי האימון השונים נחצו קווי ההגדרה בין מאמן כושר אישי  Fitness trainer למאמן אישי Personal coacher. שני התפקידים נועדו לסייע לאנשים להגיע ליעדים. תפקידו של מאמן כושר לסייע להגיע להישגים בתחום הכושר הגופני לצד גיבוש תוכנית לירידה במשקל.

מאמן כושר הוא אדם מקצועי שהוסמך על ידי מוסד חינוכי מוכר, לעסוק בתחום. במסגרת הלימודים נחשף מאמן הכושר ללימודי פיזיולוגיה, אנטומיה של הגוף. בהיבט המעשי לומדים איך מבצעים תרגילים במנח הנכון, איך לבנות תוכנית אימונים, במה חשוב להתמקד במסגרת אימון בודד ולבסוף איך מתמודדים עם בעיות גופניות, פציעות כחלק משגרת אימונים.

בכל חדר כושר, נמצאים מאמני כושר אשר אחראים לקלוט מתאמנים חדשים ולהתוות עבורם תוכנית אימונים בהתאם למטרות אישיות, גיל, עיסוק ומבנה גופם. כמו כן, במסגרת האימונים לומדים איך לבנות מסת שריר ולהוריד באחוזי השומן, אילו תרגילים מומלצים לבצע מידי יום. בנוסף, במהלך האימונים כל מתאמן לומד על יכולותיו הגופניות.

בבניית תוכנית אימונים מקדיש מאמן הכושר תשומת לב לשילוב בין תרגילים אירוביים הכוללים ריצה, הליכה, אופניים ושחייה.  לצד אימונים אלה משולבים גם  אימונים אנאירוביים המתמקדים בתרגילי כוח וגמישות אותם אפשר לבצע במסגרת המכשירים בחדר הכושר או באמצעות שיעורי יוגה ופילאטיס.

חלק מתפקידו המקצועי של מאמן הכושר הוא היכולת לעודד ולהשפיע במישור המנטלי. לא פעם, מתאמנים מאבדים מיכולת ההתמדה וכדי שהמסגרת תשמר, תפקידו של מאמן הכושר לנהל מעקב אחר כמות הביקורים בחדר הכושר, מעקב אחר ביצועיו ועדכון תוכנית האימונים.

הצלחת האימונים תלויה בשיתוף פעולה של מאמן הכושר והמתאמנים. כדי שניתן יהיה להגיע לתוצאות טובות המשביעות רצון, יש לשלב לצד הפעילות הגופנית תזונה נכונה. בעזרת מאמן אישי ניתן לבנות תוכנית אכילה התומכת את היקף האימונים. המטרה היא לא רק לשם מטרה ספציפית של ירידה במשקל, אלא ללמוד לנהל אורח חיים בריא ותקין.

במסגרת התוכנית המשולבת, מאמן כושר אישי ינהל מעקב של שקילה, מידת אחוזי השומן בגוף, מדידת היקפים וכדומה. תוכנית אימונים נועדה להסתגל לאורח חיים באופן הדרגתי. לכן יש לגלות סבלנות, כושר התמדה לשם השגת תוצאה רצויה ובריאה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here