תפקידו של מאמן כושר

תפקידו של מאמן כושר

לאור ריבוי תפקידי האימון השונים נחצו קווי ההגדרה בין מאמן כושר אישי  Fitness trainer למאמן אישי Personal coacher. שני התפקידים נועדו לסייע לאנשים להגיע ליעדים. תפקידו של מאמן כושר לסייע להגיע להישגים בתחום הכושר הגופני לצד גיבוש תוכנית לירידה במשקל.

מאמן כושר הוא אדם מקצועי שהוסמך על ידי מוסד חינוכי מוכר, לעסוק בתחום. במסגרת הלימודים נחשף מאמן הכושר ללימודי פיזיולוגיה, אנטומיה של הגוף. בהיבט המעשי לומדים איך מבצעים תרגילים במנח הנכון, איך לבנות תוכנית אימונים, במה חשוב להתמקד במסגרת אימון בודד ולבסוף איך מתמודדים עם בעיות גופניות, פציעות כחלק משגרת אימונים.

בכל חדר כושר, נמצאים מאמני כושר אשר אחראים לקלוט מתאמנים חדשים ולהתוות עבורם תוכנית אימונים בהתאם למטרות אישיות, גיל, עיסוק ומבנה גופם. כמו כן, במסגרת האימונים לומדים איך לבנות מסת שריר ולהוריד באחוזי השומן, אילו תרגילים מומלצים לבצע מידי יום. בנוסף, במהלך האימונים כל מתאמן לומד על יכולותיו הגופניות.

בבניית תוכנית אימונים מקדיש מאמן הכושר תשומת לב לשילוב בין תרגילים אירוביים הכוללים ריצה, הליכה, אופניים ושחייה.  לצד אימונים אלה משולבים גם  אימונים אנאירוביים המתמקדים בתרגילי כוח וגמישות אותם אפשר לבצע במסגרת המכשירים בחדר הכושר או באמצעות שיעורי יוגה ופילאטיס.

חלק מתפקידו המקצועי של מאמן הכושר הוא היכולת לעודד ולהשפיע במישור המנטלי. לא פעם, מתאמנים מאבדים מיכולת ההתמדה וכדי שהמסגרת תשמר, תפקידו של מאמן הכושר לנהל מעקב אחר כמות הביקורים בחדר הכושר, מעקב אחר ביצועיו ועדכון תוכנית האימונים.

הצלחת האימונים תלויה בשיתוף פעולה של מאמן הכושר והמתאמנים. כדי שניתן יהיה להגיע לתוצאות טובות המשביעות רצון, יש לשלב לצד הפעילות הגופנית תזונה נכונה. בעזרת מאמן אישי ניתן לבנות תוכנית אכילה התומכת את היקף האימונים. המטרה היא לא רק לשם מטרה ספציפית של ירידה במשקל, אלא ללמוד לנהל אורח חיים בריא ותקין.

במסגרת התוכנית המשולבת, מאמן כושר אישי ינהל מעקב של שקילה, מידת אחוזי השומן בגוף, מדידת היקפים וכדומה. תוכנית אימונים נועדה להסתגל לאורח חיים באופן הדרגתי. לכן יש לגלות סבלנות, כושר התמדה לשם השגת תוצאה רצויה ובריאה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
קורס מדריכות פילאטיס
קורס מדריכות פילאטיס
רוצה ללמוד קורס מדריכות פילאטיס באווירה טובה? אנחנו כאן כדי...
החשיבות במרחב מכיל ובטוח לנשים
המון נשים מוותרות על ההזדמנות להתאמן ולחזק את הגוף, למרות...
לרגל עונת הנסיעות, טיפים לשמירה על כושר ובריאות בזמן נסיעה
מאת: סמנתה קלייטון , ראש מחלקת חינוך גופני בחברת הרבלייף שגרה...
לרגל יום הבריאות הבינלאומי,
טיפים שיספקו לכם מוטיבציה לשמור על כושר
כמו בכל שנה, ב-7 באפריל יצוין יום הבריאות הבינלאומי. השנה,...
מתאמנים?
כיצד להימנע מטעויות שכיחות אחרי האימון אם יש לכם לוח זמנים...
נכנסים לכושר ומוכנים לגיוס!
הבגרות האחרונה מחוץ לדלת ועוד רגע נפרדים מהשיער ומשעות שינה....
מרכז רפואי "תירוש פיזיותרפיה וספורט"- להיות בידיים בטוחות
הצעד החיוני לבריאותכם, בין אם עברתם פציעה או ניתוח או...
רוצים לשמור על הגזרה – כך תעשו את זה נכון
השמירה על הגזרה ועל אורח חיים בריא היא השאלה שמעניינת...
לקטנים ולגדולים: איך נכנסים לכושר?
לקטנים ולגדולים: איך נכנסים לכושר?
הילדים מרותקים למסכי המחשב והטלוויזיה, ובמקום לשחק כדורגל או טניס...
גם טבעונים יכולים לשמור על משקל גוף תקין!
גם טבעונים יכולים לשמור על משקל גוף תקין!
בשנים האחרונות טרנד הטבעונות מציע פתרון בריא ואידיאלי לאידיאולוגים שבינינו....
דילוג לתוכן