מתאמנים?

<strong>מתאמנים?</strong>
קרדיט צילום: יח"צ

כיצד להימנע מטעויות שכיחות אחרי האימון

אם יש לכם לוח זמנים עמוס, יש סיכוי טוב ש'תעגלו פינות' לאחר האימון, וייתכן שאתם עושים כמה טעויות פשוטות שעלולות להאט את ההתקדמות שלכם. דנה ראיין, מנהלת ביצועי ספורט תזונה והדרכה, הרבלייף מעניקה טיפים להמנעות מטעויות נפוצות אחרי אימון:

קרדיט צילום: יח"צ
  1. שלב ההתאוששות

שלב ההתאוששות חשוב לגוף לאחר כל סוגי האימונים והוא חלק חשוב באימון. בנוסף, הזמן לאחר האימון הוא הזמן האידיאלי להתחיל לעבוד על שיפור הגמישות. אל תדלגו על שלב זה הוא מאוד חשוב – ראו בו חלק אינטגרלי מהאימון.

2. חם או קר?

זה מרגיש נפלא להיכנס אחרי אימון אינטנסיבי לסאונה, אבל הלחץ התרמי שזה מעמיס על הגוף אינו בהכרח טוב. במהלך האימון הגוף צריך לעבוד קשה כדי לצנן אתכם, וחום נוסף לאחר האימון עלול להפעיל עליו לחץ. לכן, רוב הספורטאים המקצועיים משתמשים אחרי האימון בקרח או במקלחת קרה כדי לסייע בתהליך ההתאוששות. בחרו בקור ולא בחום. 

3. עצירה פתאומית

כשאתם מתאמנים, לחץ הדם עולה כדי להתמודד עם הדרישות הנוספות שאתם מעמיסים על הגוף. אם אתם מפסיקים לזוז באופן פתאומי לאחר שאיתגרתם את יכולותיכם במהלך האימון, הצורך של הגוף בזרימת דם מוגברת פוחת. הדבר הנכון לעשולת הוא להפחית את עצימות האימון בהדרגה – ורק אז להפסיק. לדוגמה, אם אתם נמצאים באמצע ריצה, האטו בהדרגה את המהירות והעוצמה במשך 10 דקות עד שתגיעו למהירות הליכה איטית.

4. בעור כבר טיפלתם?

מתאמנים רבים מסיימים את האימון ועוזבים את חדר הכושר לפני שהם שוטפים את הידיים והפנים. יכול להיות שהם ממהרים הביתה כדי לקפוץ מיד למקלחת, אבל בזמן הקצר שיעבור עד אז הם עלולים להפיץ חיידקים ולהגביר את הסיכוי להתפרצויות בעור (פצעונים). לכן, שטפו את הפנים והידיים ביסודיות לפני עזיבת חדר הכושר.

5. שתיה זה חובה?

כשאתם מתאמנים, ובמיוחד באקלים חם, אתם מזיעים כדי לקרר את טמפרטורת הגוף. דילוג על שתייה לאחר האימון עלול להיות מסוכן ולהוביל להתייבשות ותחושת עייפות. לכן, בסיום האימון, הקפידו ללגום נוזלים, מים או משקה ספורט עם אלקטרוליטים שיסייע לגוף בהתאוששות ויחזיר את הנוזלים והמלחים שאיבדנו במהלך האימון.

6. אכלתם כבר?

יש אנשים שלאחר אימון בחדר הכושר מרגישים רעבים באופן טבעי. אחרים כל כך עסוקים בחזרה מהירה לעבודה, שהם שוכחים לאכול. אכילת חלבונים ופחמימות לאחר האימון חשובה כדי לסייע בתיקון וחידוש מאגרי האנרגיה, ודילוג עליה עלול להאט את בניית השרירים, עליהם עבדתם לאורך האימון. לכן, נסו כהרגל לאכול חטיף עשיר בחלבון מיד אחרי האימון או שייק התאוששות. בחרו באחד שהוא שילוב אידיאלי של חלבון ופחמימות בטעם מועדף והכניסו כדרך קבע לתיק בכושר שלכם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
קורס מדריכות פילאטיס
קורס מדריכות פילאטיס
רוצה ללמוד קורס מדריכות פילאטיס באווירה טובה? אנחנו כאן כדי...
החשיבות במרחב מכיל ובטוח לנשים
המון נשים מוותרות על ההזדמנות להתאמן ולחזק את הגוף, למרות...
לרגל עונת הנסיעות, טיפים לשמירה על כושר ובריאות בזמן נסיעה
מאת: סמנתה קלייטון , ראש מחלקת חינוך גופני בחברת הרבלייף שגרה...
לרגל יום הבריאות הבינלאומי,
טיפים שיספקו לכם מוטיבציה לשמור על כושר
כמו בכל שנה, ב-7 באפריל יצוין יום הבריאות הבינלאומי. השנה,...
מתאמנים?
כיצד להימנע מטעויות שכיחות אחרי האימון אם יש לכם לוח זמנים...
נכנסים לכושר ומוכנים לגיוס!
הבגרות האחרונה מחוץ לדלת ועוד רגע נפרדים מהשיער ומשעות שינה....
מרכז רפואי "תירוש פיזיותרפיה וספורט"- להיות בידיים בטוחות
הצעד החיוני לבריאותכם, בין אם עברתם פציעה או ניתוח או...
רוצים לשמור על הגזרה – כך תעשו את זה נכון
השמירה על הגזרה ועל אורח חיים בריא היא השאלה שמעניינת...
לקטנים ולגדולים: איך נכנסים לכושר?
לקטנים ולגדולים: איך נכנסים לכושר?
הילדים מרותקים למסכי המחשב והטלוויזיה, ובמקום לשחק כדורגל או טניס...
גם טבעונים יכולים לשמור על משקל גוף תקין!
גם טבעונים יכולים לשמור על משקל גוף תקין!
בשנים האחרונות טרנד הטבעונות מציע פתרון בריא ואידיאלי לאידיאולוגים שבינינו....
דילוג לתוכן