כושר ודיאטה

0
2213
כושר ודיאטה

כושר דיאטה ומה שבינהם

עבור מרבית האנשים המילה דיאטה נתפסת ומפורשת באופן מיידי כתזונה למטרת הרזיה. כושר דיאטה הם שני אמצעים חשובים בכדי לשמור על אורח חיים בריא ונכון ויצירת איזון בין כמות האנרגיה הנדרשת והמנוצלת.

מה הפירוש של דיאטה?

דיאטה הינה מילה לועזית הלקוחה מהשפה היוונית. המילה העברית לדיאטה היא "ברות" אך היא לא בשימוש בקרב הציבור. הפירוש המילוני של דיאטה = אורח חיים, כלומר כאשר אדם משנה את הדיאטה שלו הוא בעצם משנה את אורח החיים, שינוי בתזונה בפרט אם מתבצע במקביל כושר דיאטה זהו שינוי מלא באורח החיים.

סוגים שונים של דיאטה:

בעולם המודרני לרוב שינוי הרגלי התזונה מבוצע בכדי לעלות ולרוב כדי לרדת במשקל, כושר דיאטה מקובל מאוד אצל ספורטאים אך דיאטה יכולה לנבוע ממספר רב של גורמים כגון:

  • דיאטה בריאותית: דיאטה בריאותית נועדה להתמודד עם מחלה כגון סכרת או אלרגיה לסוג מזון מסוים.
  • דיאטה דתית: בתרבויות מסוימות נהוג לא לאכול מאכלים מסוימים או סוגי מזון.
  • דיאטה לפי השקפת עולם: צמחונות או טבעונות נובעים מרצון של אדם לאכול בהתאם להשקפת עולמו.
  • תת תזונה: לעיתים דיאטה נגרמת בגלל מחסור כלכלי או מחסור במזון באזור מסוים.
  • כושר דיאטה: בכדי לשפר ולייעל אימון גופני ניתן להתאים תזונה בהתאם לאימון, באמצעות תזונה נכונה ניתן להגדיל מסת שריר ולאפשר שיפור הכושר ביעלות רבה ולכן כושר דיאטה הינם חשובים ביותר בכדי לייעל אימון גופני.

החשיבות של כושר דיאטה:

כפי שהזכרנו בתחילת המאמר דיאטה פירושה שינוי אורח חיים, ביצוע פעילות גופנית במקביל לתזונה נכונה יכול לעזור לכל אדם החל משיפור הבריאות, חיזוק הגוף ויכולת התמודדות עם מחלות ואף לשפר את הביטחון העצמי והתחושה האישית באמצעות כושר דיאטה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here