דיאטנית לשינוי ושיפור איכות החיים

0
1803
דיאטנית לשינוי ושיפור איכות החיים

דיאטנית קלינית או בעברית תזונאית מטרתה להתאים את התזונה למצב הבריאותי והגיל של המטופל. טיפול אצל דיאטנית לרוב יבוא במקביל לטיפול או שינוי נוסף באורח החיים כגון ביצוע פעילות ספורטיבית אך יכול גם להינתן כטיפול יחיד.

האם כל אחד יכול לעבוד במקצוע דיאטנית?

חשוב מאוד כאשר בוחרים דיאטנית לשים לב שזהו מקצוע פרא רפואי הדורש הסמכה שניתנת רק לאחר סיום לימודים והכשרה מעשית מטעם משרד הבריאות.

מי יכול להיעזר בשירותיה של דיאטנית?

דיאטנית יכולה להתאים עבור כל אדם ניתן המעוניין לשפר התזונה באופן אישי ופרטני.

מי שמבצע שינוי בחיים כגון שחרור מהשירות הצבאי, הריון, עבודה בהיי-טק מומלץ כי יקבל ייעוץ והכוונה מאת דיאטנית אשר תעזור להתאים את הרגלי התזונה לאורח החיים החדש.

טיפול על ידי דיאטנית הינו הכרחי עבור מי שסובל מנטייה להשמנה, לחץ דם גבוה, כולסטרול, שומנים וסוכרים שעבורם תזונה נכונה הינה חלק מטיפול  נדרש הניתן במקביל לטיפול הרפואי. ניתן לקבל ייעוץ דיאטנית גם בקופות החולים וגם על ידי נותני שירות פרטיים.

דיאטנית להרזיה

מי שמעונין לבצע שינוי במשקל מה שנקרא בשפה המדוברת "דיאטה" מומלץ מאוד כי יתייעץ עם דיאטנית. בניית תפריט נכון ומאוזן יכול להאיץ את תהליך ההרזיה ובשילוב הדרכה נכונה ושינוי הרגלי הצריכה לעזור ולהתמיד בתהליך בכדי לבצע שינוי קבוע וירידה במשקל.

ביצוע שינוי בתפריט האישי למטרת הרזייה ללא הדרכה נכונה עשוי לגרום לנזק בריאותי. מי שמנסה לרדת במשקל לרוב כבר ניסה מספר פעמים, הניסיון לבצע שינוי בהרגלי התזונה בצורה לא נכונה ללא הדרכת דיאטנית עשוי לגרום לתסכול ולכן יש לעקוב אחר התפריט המתקבל מאת דיאטנית ולבצע את השינוי פעם אחת ולתמיד.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here