גם טבעונים יכולים לשמור על משקל גוף תקין!

0
4027
גם טבעונים יכולים לשמור על משקל גוף תקין!

בשנים האחרונות טרנד הטבעונות מציע פתרון בריא ואידיאלי לאידיאולוגים שבינינו. בניגוד לשנים עברו בהן התפריט הטבעוני היה מוגבל, הרי שבימינו רבות בזכות טכנולוגיות מזון מתקדמות כמעט ואין מנה שאין לה תחליף למקור ולעתים, אם מכינים אותה כמו שצריך בכישרון  ואהבה, טעמה עולה אף על המקור. גם אם מדובר בתחליפים למנות בשריות בתפריט הטבעוני נוכל למצוא מנות שבטעימה עיוורת לא יסגירו שהן עשויות רק מחומריו של הטבע.

אנשים שעדיין לא נחשפו לשפע המוצע בעולם הטבעונות יופתעו לגלות חומרי גלם טעימים להפליא שהם לא הכירו עד כה וכבנוסף, תרגום חדש לטעמם ושימושם של מרכיבים שהם הכירו בעבר.
קל מאוד להתבלבל ולחשוב שבאוכל טבעוני לא מצויים כל אבות המזון, אבל זאת טעות לחשוב כך. אדרבא, בשורת הטבעונות העלתה לתודעה את מזונות העל הנחשבים לבריאים ביותר. לפניכם כמה דוגמאות למנות טבעוניות טעימות להפליא המכילות ערכים תזונתיים בריאים ומספקות את כל אבות המזון.

טבעי שזה יהיה טעים

חמשת קבוצות רכיבי התזונה או בשמם המקצועי אבות המזון הנחוצות לתפקודו התקין של גוף האדם הם: פחמימות, שומנים, חלבונים, ויטמינים ומינרלים. צריכת נכון נכונה תהיה אחת כזאת שתכלול את כולם בצורה מאוזנת. גם בתפריט הטבעוני תוכלו למצוא דוגמאות למנות המכילות בתוכן את כל קבוצות המזון והנה לפניכם כמה:

 • כריכונים טבעוניים:
  טרנד נפוץ בשנים האחרונות באירועים הינו הגשה במגשי אירוח. כריכונים טבעוניים המורכבים בהרכבה עצמית יכולים להכיל מגוון ירקות וחומרי גלם המכילים בתוכם את כל רכיבי התזונה החיוניים.
 • פטיפורים מלוחים:
  מאפים המוגשים בשלל וריאציות על של ירקות ודגנים, לא רק טעימים להפליא אלא גם מגיעים בצורות הגשה יצירתיות ומושלמות לאינסטוש ולפייס.
 • המבורגרים, נקניקיות ושאר תחליפי בשר:
  כמו שכתבנו, עם התפתחות טכנולוגית המזון בשנים האחרונות, תחליפי הבשר יכילו מרכיבים בריאים וטעמם הנפלא יהיה זהה כמעט לחלוטין לטעמו של המקור.
 • פירות וירקות:
  כמובן, הבסיס של עולם הטבעונות, הפירות והירקות מכילים רכיבים תזונתיים בריאים וחשובים וגם מהם אפשר להרכיב תפריט אין סופי של סלטים ומנות טעימות.

תנסו ותופתעו לגלות עולם טעים ובריא

נסכם ונאמר שטבעונות היא לא מילה גסה. חברת 'ארטייסט' בניצוח השף קונדיטור יניב שבח מתמחה במגשי אירוח טבעוניים לכל סוגי האירועים. עם מנות נפלאות ותפריט עשיר ומגוון לא פלא שחלק ניכר מהאורחים נשבים בטעמן של המנות ושוקלים גם הם להצטרף למהפכה. צרו אתנו קשר ונבנה ביחד את האירוע הטבעוני הבא שלכם ואל תתפלאו אם גם אתם תישאבו לריחות והטעמים. נתראה בשמחות כמובן.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here